Grupy młodsze: „Pszczółki” i „Rybki” | |
7:30-8:00 | Schodzenie się dzieci/swobodna zabawa pod opieką cioci /zabawy indywidualne/zabawy z opiekunem |
8:30-9:00 | Prace porządkowe w sali/ „gimnastyka zwinnego smyka”-zabawy ruchowe /zabawy integracyjne/zabawy z chustą animacyjną |
9:00-9:30 | ŚNIADANIE/czynności higieniczne |
9:30-10:00 | „Aktywny Maluch” – przedpołudniowe zajęcia dodatkowe* |
10:00-10:45 | Zabawy na świeżym powietrzu/zabawa swobodna w sali /zabawy w kole (w zależności od pogody) |
10:45-11:15 | Tematyczne zajęcia edukacyjno-wychowawcze |
11:15-11:30 | „Poczytaj mi Ciociu” – czas na bajkę/ Knill |
11:30-12:00 | ZUPA/czynności higieniczne |
12:00-14:30 | Przygotowanie do snu/zabiegi higieniczne/czas na sen (drzemka) |
14:30-15:00 | Przygotowanie do posiłku/czynności higieniczne i pielęgnacyjne |
15:00-15:30 | II DANIE |
15:30-16:00 | „Sprytny Maluch” – popołudniowe zajęcia dodatkowe** |
16:00-16:30 | PODWIECZOREK |
16:30-17:00 | Zabawy stoliczkowe/gry edukacyjne/zagadki/zabawy z chustą/zabawy paluszkowe/masażyki/gimnastyka buzi i języka/dworek |
17:00-17:30 | Zabawy według zainteresowań dzieci/rozchodzenie się dzieci |
Grupy starsze: „Motylki” i „Tygryski” | |
7:30-8:00 | Schodzenie się dzieci/swobodna zabawa pod opieką cioci /zabawy indywidualne/zabawy z opiekunem |
8:30-9:00 | Prace porządkowe w sali/ „gimnastyka zwinnego smyka”-zabawy ruchowe /zabawy integracyjne/zabawy z chustą animacyjną |
9:00-9:30 | ŚNIADANIE/czynności higieniczne |
9:30-10:00 | Tematyczne zajęcia edukacyjno-wychowawcze |
10:00-10:30 | „Aktywny Maluch” – przedpołudniowe zajęcia dodatkowe* |
10:30-11:15 | Zabawy na świeżym powietrzu/zabawa swobodna w sali /zabawy w kole (w zależności od pogody) |
11:15-11:30 | „Poczytaj mi Ciociu” – czas na bajkę/ Knill |
11:30-12:00 | ZUPA/czynności higieniczne |
12:00-14:30 | Przygotowanie do snu/zabiegi higieniczne/czas na sen (drzemka) |
14:30-15:00 | Przygotowanie do posiłku/czynności higieniczne i pielęgnacyjne |
15:00-15:30 | II DANIE |
15:30-16:00 | „Sprytny Maluch” – popołudniowe zajęcia dodatkowe** |
16:00-16:30 | PODWIECZOREK |
16:30-17:00 | Zabawy stoliczkowe/gry edukacyjne/zagadki/zabawy z chustą/zabawy paluszkowe/masażyki/gimnastyka buzi i języka/dworek |
17:00-17:30 | Zabawy według zainteresowań dzieci/rozchodzenie się dzieci |
*AKTYWNY MALUCH:
· język angielski
· zajęcia umuzykalniające”Gordonki”
,,Zwinne Rączki i Stópki” – terapia rączki i stopy
z elementami SI
· „Uważne Uszko” – słuchowiska dźwiękowe/zabawy dźwiękonaśladowcze/historyjki dźwiękowo-obrazkowe
· „Mały Artysta” – zajęcia plastyczne
**SPRYTNY MALUCH:
· „Mali Odkrywcy”- eksperymenty i doświadczenia badawcze
· „Batimuzykowanie”- zajęcia metodą aktywnego słuchania wg Batii Straus
· „Mali Kucharze” – zajęcia kulinarne
· Bajkoterapia
· Logorytmika